AKS Mewa Krubin - strona oficjalna

Nienajwyższy lot Sokoła

• autor: MewaKrubin, 2015-05-02 08:58

XXIII kolejka Ligi Okręgowej (grupa I)

Mewa Krubin 1-2 Sokół Serock

Michał Fabisiak (9')

1 maja - Święto Pracy - najlepiej spędzić pracowicie. Ornitologiczne zestawienie ekip Mewy i Sokoła spotkały się w batalii o prym w przestworzach powiatu legionowskiego. Spokojna i towarzyska z natury Mewa (z łac. Larinae), przeważnie o jasnym upierzeniu starła się z drapieżnym Sokołem (z łac. Falconinae), który na swe żerowiska obrał rejony Serocka. Wydawałoby się, że wynik tego ptasiego pojedynku jest z góry przesądzony. Nic z tych rzeczy (odstawmy jednak Krystynę Czubównę na bok). Krubinianie mocno osłabieni "majówkowymi wojażami", zmuszeni byli uzupełnić kadrę zaciągiem 17 - latków z drużyny juniorskiej Mewy Krubin. Poziom umiejętności w ogólnym rozrachunku spadł, jednak proporcjonalnie wzrósł tym samym poziom zaangażowania i ducha walki w drużynie z Krubina. Szkoda bramki straconej po fatalnym błędzie w obronie już w 3 minucie gry. Mewa odpowiedziała jednak bardzo szybko, bo już w 9 minucie. Michał Fabisiak opanował piłkę w polu karnym Sokoła i oddał strzał po koźle w długi róg bramki. Później były dwie 100%-owe akcje. Najpierw Wołkowicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Serocka. Chwilę później golkiper gości w sobie tylko wiadomy sposób nieprawdopodobnie wybronił strzał głową Fabisiaka z 5-ego metra. Bramkarz przyjezdnych popisał się również przy strzale Kamińskiego z linii pola karnego, po jego interwencji piłka spadła na poprzeczkę jego bramki i wyszła poza boisko. Przed przerwą Sokół strzelił drugą bramkę czym zamknął wynik meczu. Żaden z zawodników nie przeszkodził pomocnikowi Sokoła w oddaniu strzału zza pola karnego i Mewa straciła drugiego gola. Druga połowa to także przewaga gospodarzy, którzy parli do przodu z chęcią zdobycia kolejnego gola. Gracze z Serocka bronili się jednak mądrze i nie dali sobie wydrzeć punktów. Gratulacje jednak za zaangażowanie i zdecydowanie najlepszy mecz w tej rundzie Mewy Krubin! Brawa należą się też juniorowi - Piekarzewskiemu za dobry występ na lewej obronie, oraz bramkarzowi Sokoła, którego umiejętności pozwoliły na strzelenie tylko jednej bramki.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Bóbr Tłuszcz - PKS Radość (Warszawa)
Legion Warszawa - Świt II Nowy Dwór Maz
Bór Regut - Józefovia Józefów
Victoria II Sulejówek - Sokół Serock