Aktualności

Łomianki pobite

• autor: MewaKrubin, 2013-06-01 22:31

Mewa Krubin 6-2 KS II Łomianki

Dotychczasowa krubińska tradycja mówiła o tym, że biało-niebiescy zwykle słabo zaczynali drugie połowy dotychczasowych meczów. Tendencja aktualnie nieco uległa zmianie, gdyż już trzecie spotkanie z rzędu Mewa rozpoczyna pierwszą część meczu od straty gola. Tym razem scenariusz był ten sam. Po ulewie, która na kilka minut przed rozpoczęciem meczu przeszła nad Krubinem, boisko zrobiło się grząskie, a trawa na tyle śliska, żeby sprawiać niemało problemów zawodnikom obu drużyn.

Około 15 minuty piłka zatańczyła w polu karnym, odbijając się kilkakrotnie od nóg zawodników Mewy i spadając finalnie pod stopę zawodnika KS-u. Ofensywnie usposobiony gracz przyjezdnych z zimną krwią grzmotnął tuż obok słupka pokonując Wrzesińskiego...

Sotowicz - Fabisiak

Z powodu absencji Koziary na boisku od pierwszych minut grę rozpoczął Ćwikliński. Reszta wyjściowej jedenastki była taka sama jak podczas środowej, zwycięskiej konfrontacji z Huraganem II Wołomin.

Dotychczasowa krubińska tradycja mówiła o tym, że biało-niebiescy zwykle słabo zaczynali drugie połowy dotychczasowych meczów. Tendencja aktualnie nieco uległa zmianie, gdyż już trzecie spotkanie z rzędu Mewa rozpoczyna konfrontacje od straty gola. Tym razem scenariusz był ten sam. Po ulewie, która na kilka minut przed rozpoczęciem meczu przeszła nad Krubinem, boisko zrobiło się nie grząskie, a trawa na tyle śliska, żeby sprawiać niemało problemów zawodnikom obu drużyn. Około 15 minuty piłka kilkakrotnie odbijała się od nóg obrońców Mewy, aż niefortunnie spadła pod stopę zawodnika KS-u, który z zimną krwią grzmotnął tuż obok słupka pokonując Wrzesińskiego.

Niemal cała pierwsza połowa prowadzona była pod dyktando przyjezdnych, którzy pokazali, że nie przyjechali do Krubina łatwo oddać skóry. To zawodnicy z Łomianek dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali więcej podań i otworzyli wynik spotkania. Sygnałów do ataku w szeregach Mewy, było niewiele. W 13 minucie Sotowicz, starając się wykorzystać szybkość i efektywny drybling, minął rywala i uderzył obok słupka, jednak nie po tej upragnionej stronie. Kilka minut później Kamiński znalazł się tuż przed polem karnym rywali przełożył piłkę na prawą nogę, ale uderzenie było na tyle słabe, że Mamaj bez kropli potu na czole wyłapał piłkę (22'). Chwilę później Kamiński stanął przed kolejną szansą, wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego (24').

W 40 minucie, doszło do dwóch zmian w ekipie Mewy, które rozhuśtały grę gospodarzy. Siwek, który pojawił się na boisku w miejsce Słupeckiego obsłużył podaniem Sotowicza (45'). Napastnik z biało-niebieskim herbem na piersi, posiadający cenne boiskowe ADHD, przymierzył celnie, wstrząsając tym samym tablicą wyników i zmieniając 0:1 na bardziej sympatyczne 1:1. Otrząsnęliśmy się nieco z presji spowodowanej stawką spotkania oraz z kropel parszywego deszczu, który przez cały dzień nękał okoliczne miejscowości. Nie można przy tym zapominać o licznej grupie kibiców, którzy pomimo niekorzystnej aury w licznej grupie zjawili się na trybunach.

Piłkarze Mewy zaczynają przyzwyczajać do dobrze rozgrywanych drugich części meczów. Sotowicz znowu znalazł się na ustach kibiców, kiedy już w 18 SEKUNDZIE drugiej połowy (jak skrzętnie zanotował sędzia liniowy) wyszedł na czystą pozycję i pewnie pokonał Mamaja. Po tym trafieniu gospodarze zaczęli gnębić rozchwiane szyki obronne i wykorzystywać niemal wszystkie nadarzające się okazje do powiększenia wyniku. Fabisiak otrzymał idealne podanie ze środka pola, wyszedł na spotkanie twarzą w twarz z bramkarzem gości, w pełnym biegu minął wychodzącego golkipera i trafił do już pustej bramki. Kibice na chwilę wstrzymali oddech gdyż piłka uderzona po ziemi niemal zatrzymała się kałuży utworzonej w polu bramkowym przeciwników. Fabisiak, który z drobną kontuzją pachwiny wyszedł na drugie 45 minut, dołożył jeszcze niedługo potem dwa trafienia i kompletując hat-tricka (50', 56', 65') stał się najskuteczniejszym zawodnikiem Mewy.

W 80 minucie Moskwa został staranowany przez defensora gości i do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bajera - spełniający od kilku meczów funkcję stopera. Wieloletnie boiskowe doświadczenie pozwoliło na bezproblemowe wykonanie tego stałego fragmentu i przypieczętowanie wysokiego zwycięstwa. Tuż przed końcem meczu sędzia drugi raz wskazał na wapno tym razem na to przed bramką Wrzesińskiego. Golkiper Mewy nie był w stanie wybronić rzutu karnego,a sędzia po tym incydencie zakończył mecz.

Już w środę Mewa rozegra zaległe spotkanie z GKS Dąbrówka o godz. 18.00 w Dąbrówce.