Aktualności

Krubin niegościnny dla Świtu

• autor: MewaKrubin, 2013-05-02 09:24

Mewa Krubin 2-0 Świt II Nowy Dwór Mazowiecki

Drużyna rezerowowa Świtu wybrała się w gościnne progi do Krubina na nieoficjalne derby. Miejscowi piłkarze okazali się jednak niezbyt gościnni jeśli chodzi o wynik sobotniej konfrontacji. Nowodworzanie wspierani przez dość liczną grupę kibiców polegli w tym spotkaniu w dwubramkowym stosunku. Zaczęło się od miłego gestu ze strony działaczy Mewy Krubin w stosunku do Piotra Stolarskiego, rezprezentującego niegdyś biało-niebieskie barwy. Popularny "Stolarz" po podziękowaniach od Przewodniczącego Rady Gminy Wieliszew - Marcina Fabisiaka, Prezesa Roberta Janusa, oraz kibiców i piłkarzy otrzymał pamiątkową koszulkę z dokładnymi statystykami własnej gry, oraz srebrną paterę z wygrawerowanymi słowami podziękowania (zdjęcia w galerii).

W pierwszej połowie bohaterem Krubinian okazał się wracający do bramki Mewy - Łukasz Wrzesiński, który przy stanie bezbramkowego remisu, w swoim stylu wybronił rzut karny, ratując skóry kolegom z drużyny...

(więcej w rozwinięciu...)

Wrzesiński

Burza - Brzeziński - Bajera - Janicki

Bobko - Kamiński - Ćwikliński - Sotowicz

Fabisiak - Słupecki

Od pierwszych minut dostępu do bramki bronić miał Wrzesiński - dla którego był to premierowy występ w aktualnej rundzie. W środku obrony dziurę po nieobecnym Koziarze łatać musiał Bajera, a za boki tejże formacji odpowiadali Burza i Janicki. W środku pola mecz rozpoczął Ćwikliński i wracający po jednomeczowej absencji - Kamiński. Na skrzydłach wystąpił Bobko i Sotowicz a o sile ataku decydować miał Fabisiak i delikatnie cofnięty za nim - Słupecki.

Poziom motywacji po bolesnych doświadczeniach w meczu z Rządzą Załubice, wsparty ustną reprymendą sztabu szkoleniowego Mewy, był na tyle wysoki, że zawodnicy przystąpili do tego meczu w pełni zmobilizowani. Obie drużyny weszły w mecz ostrożnie, badając wzajemnie możliwości przeciwnika w poszczególnych formacjach. Krubińscy defensorzy w pierwszej połowie udaremniali każdą akcję zaczepną przeciwnika, a na przedpolu bramki królował pewny swoich działań - Wrzesiński. Pierwsza połowa to lekka wymiana ciosów, z przewagą biało-niebieskich, którzy nie stworzyli sobie może zbyt klaronych sytuacji, ale pokazali pazury w kilku strzałach z dystansu i ostrych dośrodkowaniach. Już w 26 minucie naderwana łydka uniemożliwiła dalszą grę Ćwiklińskiemu, za którego wszedł Dębek. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bohaterem Krubinian okazał się Wrzesiński, który przy stanie bezbramkowego remisu, w swoim stylu wybronił rzut karny, ratując skóry kolegom z drużyny. Przedniej marki interwencja uchroniła Mewę przed stratą gola, a niefortunnym egzekutorem okazał się Kosiński.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Najpierw brawurową akcję na prawej stronie przeprowadził Sotowicz, który wymanewrował dwóch obrońców Świtu i minimalnie przestrzelił z ostrego kąta (53'). W kolejnej akcji Kamiński posłał lekką "wcinkę" do Fabisiaka, ten przyjął piłkę na klatkę piersiową, przepchnął się z defensorem przyjezdnych i kropnął z całej siły w słupek. Na nieszczęście dla gospodarzy piłka otrzymała rotację odchodzącą i nie wpadła do bramki (60'). Z gwizdkiem rozpoczynającym drugą część gry na boisku zameldował się Oleksiak zmieniając Słupeckiego. Burza wykorzystując chwilową dekoncentrację przeciwnika wrzucił piłkę z autu do wchodzącego w pole karne w/w rezerwowego. Ten przepchnął się z kryjącym go obrońcą, wpadł w pole karne, wycofał piłkę do stojącego na 16 metrze Dębka, jednak podanie było zbyt mocne, aby pomocnik Mewy mógł dobrze przyjąć tę piłkę. W bliźniaczej sytuacji, tym razem Sotowicz szybko wznowił grę z autu do Oleksiaka, ten odbił kozłującą piłkę jedynie klatką piersiową i uderzeniem z woleja w długi róg bramki pokonał Kuleszę.

Po tym trafieniu tętno piłkarzy i kibiców Mewy musiało mocno przyspieszyć, gdyż Nowodworzanie zaczęli groźniej atakować, wymuszając na zawodnikach gospodarzy kilka fauli w okolicach pola karnego. Wrzutki Olszewskiego były jednak kasowane przez górujących w powietrzu -  Brzezińskiego i Kamińskiego. Dobrej sytuacji kilka chwil po pierwszym trafieniu, nie wykorzystał Fabisiak. Zawodnik, który wzrostem i warunkami fizycznymi mógłby rywalizować z gigantami pięściarstwa, po podaniu Sotowicza posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Zdawało się, że w końcówce powrócą koszmary z niedawnej konfrontacji z Rząśnikiem. Drużyna zagrała jednak do końca konsekwentnie wyprowadzając, już w doliczonym czasie gry dobijającą kontrę. Gągolewski, który niedługo wcześniej wbiegł na boisko zmieniając Fabisiaka, ruszył odważnie prawą stroną, dostrzegł w polu karnym Oleksiaka i dośrodkował prosto na jego nogę. Ten zgasił piłkę podeszwą buta, stanął oko w oko z Kuleszą i plasowanym uderzeniem podwyższył stan meczu. Sędzia nie pozwolił zawodnikom dłużej cieszyć się z drugiego gola odgwizdując w tym momencie koniec meczu.

W majowy weekend kiedy wszyscy świętowali uchwalenie Konstutucji 3 Maja, piłkarze i kibice Mewy czynili to na boisku przy ul. Jeziornej. Złożenie hołdu królowi Poniatowskiemu było nad wyraz udane. Kibice, którzy licznie zgromadzili się dopingując Mewę Krubin i z sukcesem przekrzykując dobrze zorganizowaną grupę przyjezdnych fanów Świtu, na pewno nie żałują poświeconego na to czasu. Za tydzień Mewa jedzie na trudny teren do Jadowa, gdzie miejscowi piłkarze odprawili niedawno z kwitkiem dzisiejszych rywali, wygrywając 2:0. Zapraszamy do Jadowa w niedzielę na 15:00.

wybroniony przez Łukasza Wrzesińskiego rzut karny w doliczonym czasie gry pierwszej połowy: