Aktualności

Zwycięska ta ostatnia niedziela!

• autor: MewaKrubin, 2012-11-17 09:41

KS II Łomianki 0-2 Mewa Krubin

W ostatniej, zaległej kolejce rundy jesiennej obecnego sezonu Mewa zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną rezerw IV-ligowego zespołu z Łomianek. Niewygodny rywal z okolic środka tabeli sporo punktował na własnym boisku w tej części rozgrywek, urywając punkty chociażby drużynie Świtu.

Krubinianie podeszli do tego spotkania jednak mocno zmotywowani, faktem odrabiania punktowych strat do drużyn znajdujących się w czubie tabeli. Słowne, przedmeczowe reprymendy trenera Janczarka zaowocowały walecznością na boisku i ogromną chęcią zdobycia arcyważnego kompletu punktów...

Sosiński - Bajera

Krubinianie podeszli do tego spotkania mocno zmotywowani, faktem odrabiania punktowych strat do drużyn znajdujących się w czubie tabeli. Słowne, przedmeczowe reprymendy trenera Janczarka zaowocowały walecznością na boisku i ogromną chęcią zdobycia arcyważnego kompletu punktów. Od pierwszego gwizdka przyjezdni z Krubina grali z dużą pomysłowością. Rozważne rozgrywanie piłki w tyłach sprawiało, że goście znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce. Przez pierwsze minuty meczu obie drużyny raczej badały swoje możliwości i żadna z ekip nie chciała się "odkryć" zbyt ofensywną grą.

Pierwsze groźne sytuacje Mewa  stworzyła po dziesięciu minutach gry. Najpierw Sosiński po podaniu Bajery strzelił z sytuacyjnej piłki, jednak piłka znacznie minęła bramkę rywali (9'). Chwilę potem Sotowicz próbował lobem z 35-metra pokonać bramkarza z Łomianek ale do szczęścia zabrakło niewiele (10'). W następnej akcji Kamiński, który niezbyt często ma okazję uderzać zza pola karnego, spróbował tej sztuki, ale jego mocny strzał chybił celu (16').

Kamiński okazał się asystentem niedługo potem. W 20 minucie wyszarpał piłkę w okolicach koła środkowego i długim, dokładnym podaniem posłał w bój Sotowicza. Ten dopadł piłkę w pełnym biegu i strzałem z pierwszej piłki w długi róg bramki zdobył pierwszego gola. Popularny "Sotek" tuż przed strzeleniem tego gola był autorem niecodziennej żółtej kartki. Po zdjęciu termoaktywnej koszulki będąc poza boiskiem, nie poczekał na sygnał od arbitra i bez jego zgody wbiegł na boisko. Skrupulatny sędzia, będąc obserwowanym przez wysłannika WS, musiał ukarać pomocnika Mewy żółtym kartonikiem.

Krubinianie często atakowali, nie pozwalając przy tym gospodarzom na przedostanie się pod własną bramkę. Spokój w grze obronnej w połączeniu z dobrą dyspozycją Wrzesińskiego dawało dużą pewność w grze całej drużynie. W 35 minucie, Bajera, ustawiony tyłem do bramki tuż przed polem karnym zgrał piłkę głową do Ćwiklińskiego. Ten nie zastanawiając się długo huknął ze wznoszącej piłki jednak strzał okazał się minimalnie niecelny (35'). Pierwsza zmiana w ekipie z Krubina nastąpiła tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Za zmęczonego Sosińskiego wszedł Kluczkowski (40').

Po tej zmianie, w 43 minucie, kolejną główkową przebitkę przed polem karnym wygrał włączający się wtenczas Burza. Piłka spadła przed pole karne do dobrze ustawionego Kamińskiego. Ten uderzył mocno po ziemi ale piłka po tej próbie minęła o metr bramkę gospodarzy.

W drugiej połowie w niedługim odstępie czasowym nastąpiły kolejne dwie zmiany w ekipie trenera Janczarka. Za Ćwiklińskiego na boisko wbiegł Oleksiak (62'), a doświadczonego Bajerę zmienił Fabisiak (68'). Ten ostatni mógł szybko zaliczyć wejście smoka. Kluczkowski przedarł się prawą stroną przez zaporę stworzoną przez dwóch obrońców gospodarzy i wbiegł w pole karne. Dostrzegł nieobstawionego Fabisiaka i dograł mu piłkę. Ten przez chwilę zawahał się z oddaniem strzału, jednak  po chwili namysłu uderzył na bramkę, ale piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek rywali (70').

Jak zwykł mawiać słynny komentator sportowy Dariusz Szpakowski - "co się odwlecze to nie uciecze". W 75 minucie Janicki wybił piłkę z linii obrony Krubinian wprost przed siebie. Lot długo lecącej piłki źle obliczył bramkarz z Łomianek. Naciskający i przeszkadzający mu w interwencji Fabisiak dopadł do piłki i z około 35 metra, strzałem po ziemi trafił do pustej bramki.

Już do końcowego gwizdka drużyna Mewy grała pewnie i konsekwentnie. Ten mecz można zaliczyć do najbardziej udanych w całej rundzie. Bardzo ważne trzy punkty zostały zdobyte zasłużenie i Krubinianie ostatecznie kończą piłkarską jesień na piątym miejscu tracąc siedem punktów do lidera.Mistrzem rundy jesiennej została drużyna Dębu Wieliszew. Gratulujemy kolegom z Wieliszewa! Już wkrótce na stronie podsumowanie rundy jesiennej w opisach spotkań i obszernych statystykach!