Wkra zatrzymana

• autor: MewaKrubin, 2012-05-18 07:37

Mewa Krubin 2-2 Wkra Pomiechówek

Słoneczna aura i ranga tego piłkarskiego wydarzenia zgromadziła na boisku w Krubinie największą w tym sezonie liczbę kibiców. Na trybunach zasiadło łącznie ponad 230 osób.

Mewa zremisowała z drużyną bijącą się o awans, prezentując się w tym meczu bardzo dobrze, a ozdobą tego spotkania było trafienie Wojtka Barana..

(Więcej w rozwinięciu...)

Dotychczasowe mecze obu drużyn:

2007/2008 Mewa Krubin 1-2 Wkra Pomiechówek  |  Wkra Pomiechówek  2-0 Mewa Krubin

2011/2012 Wkra Pomiechówek 3-2 Mewa Krubin

Borkowski

Gągolewski - Brzeziński - Wójcikowski

Stolarski

Burza - Ćwikliński - Słupecki - Sotowicz

Fabisiak - Baran

Słoneczna aura i ranga tego piłkarskiego wydarzenia zgromadziła na boisku w Krubinie największą w tym sezonie liczbę kibiców. Na trybunach zasiadło łącznie ponad 230 osób.Jak na warunki A-klasowe wynik imponujący. Piłkarze Mewy nie zawiedli wiernych fanów i pokazali się w tym meczu  z dobrej strony.

Od początku meczu zarysowywała się przewaga gospodarzy. Już w 7 minucie Fabisiak przyjął piłkę przed szesnastką, balansem ciała zwiódł kryjącego go obrońcę i lewą nogą uderzył na bramkę, jednak bramkarz Wkry był tak gdzie być powinien. Kilka minut później Baran przedarł się przez linię obrony i dorzucił na głowę Sotowicza, ten w koszykarskim wyskoku dopadł piłkę ale uderzył minimalnie obok słupka (14').

W tej samej minucie Brzeziński z wielkim poświęceniem wywalczył piłkę w środku boiska i idealnym prostopadłym podaniem uruchomił Fabisiaka. Nasz snajper wyszedł sam na sam z golkiperem Wkry i pewnym strzałem otworzył wynik tego meczu (14'). Po tym golu ataki obu drużyn były dość niemrawe, a gra toczyła się przeważnie w środku pola. W 27 minucie Ćwikliński próbował z rzutu wolnego, jednak piłka uderzona prostym podbiciem powędrowała wysoko nad bramką.

W 33 minucie Fabisiak znalazł się w identycznej sytuacji jak przy golu dającym prowadzenie. Tym razem próbował mijać popularnego "Wandzika" jednak ten wykazał się w tej akcji dużymi umiejętnościami. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy dobrą okazję miał Burza jednak zaliczył piłkarską "obcinkę" w polu karnym. Zdołał jeszcze naprawić błąd, wycofując do Ćwiklińskiego. Ten dostał piłkę przed polem karnym jednak minimalnie chybił. Mewa schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Tu po wznowieniu gry, tradycyjnie już Krubinianie nie skoncentrowali się wystarczająco i w 47 minucie stracili gola na 1-1. Piłkę zagraną z lewej strony napastnik Wkry przyjął na klatkę piersiową i strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce.

To nie podłamało gospodarzy, którzy nie ustawali w próbach strzelenia drugiej bramki. W 57 minucie swoje indywidualne umiejętności zaprezentował Baran. Zwodem minął kryjącego go defensora, znacząco go wyprzedził i strzałem niemal z rogu pola karnego ucieszył krubińskich kibiców. Piłka po drodze obiła jeszcze poprzeczkę bramki Wkry. W 64 minucie wspomniany napastnik został zmieniony przez Koziarę.

Po tej zmianie Fabisiak zdecydował się na zaskakujący strzał z ponad 25 metrów. Piłkę po koźle dobrze wybronił bramkarz Wkry (65'). W 73 minucie gracze przyjezdni wyrównali wykorzystując kolejną niefrasobliwość obrońców z Krubina. Chwilę potem Dębek próbował z lewej nogi jednak piłka poleciała obok słupka (75'). Jedyną żółtą kartką w szeregach Mewy za dyskusję z arbitrem ukarany został Sotowicz (84').

W 85 minucie Fabisiak przestrzelił w znakomitej sytuacji. Wyszedł niemal sam na sam z "Wandzikiem" ale ten i tym razem nie dał się pokonać ratując swoją drużynę. Niedługo potem Dębek wpadł w pole karne jednak naciskany przez dwóch obrońców stracił piłkę. Już w doliczonym czasie gry kapitał Wkry zaprzepaścił znakomitą sytuację. Zamykając akcję po rzucie rożnym uderzył na bramkę jednak kapitalną interwencją popisał się Borkowski.