Aktualności

Porażka z liderem

• autor: MewaKrubin, 2012-04-23 08:25

Mewa Krubin 0-2 Wicher Kobyłka

W wyniku braków kadrowych ustawienie niemal wszystkich formacji w drużynie z Krubina było mocno eksperymentalne.

Przeciwnik z Kobyłki z bogatą piłkarską przeszłością pokonał Krubinian różnicą dwóch goli i awans ma już na wyciągniecie ręki..

(więcej w rozwinięciu)...

Borkowski

Wójcikowski - Brzeziński - Stolarski - Białogórski

Burza - Ćwikliński - Oleksiak - Sotowicz

Fabisiak - Moskwa

Braki kadrowe to aktualnie główna bolączka drużyny z Krubina. Mewa w meczu z Wichrem nie mogła skorzystać z dwóch swoich nominalnych obrońców. Koziara nadal boryka się z kontuzją kostki, a Gągolewski zmuszony był pauzować za skompletowanie czterech żółtych kartek. Niedysponowany w tym dniu Dębek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Drużyna trenera Janczarka od samego początku nastawiona była głównie na defensywę i szukanie okazji w kontratakach. Rozbijanie ataków przyjezdnych miało rozpoczynać się już od dwójki naszych napastników. Pierwsza połowa meczu była mocno wyrównana, jednak klarownych okazji z obu stron był niewiele. Dośrokowania Wichru albo były "czyszczone" przez górującego ponad wszystkimi Stolarskiego, albo padały łupem Borkowskiego, natomiast strzały Krubinian były nad wyraz niecelne. Biało-niebiescy dowieźli bezbramkowy remis do końca pierwszej połowy. Za dyskusje w ciągu niemalże dwóch minut żółtymi kartkami ukarani zostali kapitan Mewy - Fabisiak (45') i obrońca - Wójcikowski (45'+2).

Brak koncentracji po ponownym wejściu na murawę przyczynił się do straty pierwszego gola. Nieupilnowany Bujalski po akcji w środku pola oddał strzał na bramkę. Piłka otarła się jeszcze od któregoś z naszych obrońców i wpadła do bramki obok bezradnego w tej sytuacji Borkowskiego. Trener Janczarek nie mógł długo czekać. Niemal od razu za Moskwę wpuścił ofensywnie usposobionego Dębka,a Sotowicza przesunął do ataku.

Gospodarze szukali swoich okazji, jednak i tym razem brakowało wykończenia akcji. Z minuty na minutę sytuacja Mewy stawała się coraz gorsza i trener Krubinian musiał szukać innych, bardziej radykalnych rozwiązań. W 68 minucie przeprowadził podwójną zmianę. Na prawej obronie Wójcikowskiego zmienił Wrzesiński, a zmęczonego walką na skrzydle Burzę zastąpił Słupecki. Na 10 minut przed końcem meczu szkoleniowiec Mewy przesunął do ataku Brzezińskiego, a w defensywie pozostawił jedynie trójkę obrońców.

Pod koniec spotkania Mewa nie wykorzystała dwóch dobrych okazji. Najpierw Fabisiak powalczył "bark w bark" z obrońcą Wichru i oddał strzał, jednak Wojdyna był tam gdzie być powinien. Kilka chwil później Sotowicz znalazł się w dogodnej sytuacji jednak kąt był zbyt ostry aby oddać celny strzał. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tym razem nie było inaczej. Drużyna z Kobyłki w 89 minucie skontrowała Krubinian i Bujalski drugim swoim trafieniem w tym meczu zapewnił 3 punkty przyjezdnym.